שיל"ת
שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד

מכתב לנשיא הנבחר ברק אובמה – בעברית

לכבוד הנשיא הנבחר של ארה"ב

מר ברק אובמה
 בשבוע שבו נבחרת קראנו בבתי הכנסת את פרשת "לך לך".
כאדם דתי שלא מאמין במקריות ומאמינה שלכל דבר יש משמעות מתחת השמיים - שאלתי את עצמי מהי המשמעות שנבחרת בשבוע שבו אלהים אומר לאברהם "לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך"
הפרשנות אומרת שה'לךְ' הראשון הוא המעבר הפיסי שהיה על אברהם לעשות ממקום אחד למקום שני בעולם הפיסי, אבל ה-'לךָ' מצביע על כך שהמעבר הזה הוא לצורך הליכה אל עצמו, אל פנימיותו, להגשים את יעודו בעולם, ללא הפרעות חיצוניות הבאות מהנורמות האנושיות בעולם, בחברה ולפעמים במשפחה.
זהו רעיון יפה ליחס לבחירתך, המסמל התחלה כזו עבור אמריקה ועבור העולם כולו, אבל בקשתי עוד סימנים.
בשפה העברית ישנו דבר כזה הנקרא גימטריה, על פיה לכל אות יש ערך מספרי וכאשר אנו מחשבים את הערך המספרי של מילה או כמה מילים ביחד אנו יכולים להקביל לתוצאה מילים אחרות בעלות אותו ערך מספרי ועל ידי כך מתקבל פרוש נוסף ומשמעות עמוקה יותר למילה הראשונה.
ובכן השם שבו נצחת בבחירות הוא ברק אובמה וסכום האותיות שלו הוא 356 . והנה לתדהמתי מצאתי (בתכנת מחשב מיוחדת) שבאותה פרשה של השבוע בו נבחרת, כבר בתחילתה בבראשית פרק ב' פסוק 3 אומר ה' לאברהם:.............. והערך המספרי של "ונברכו בך כל" שווה לברק אובמה.
1 Now the LORD said unto Abram: 'Get thee out of thy country, and from thy kindred, and from thy father's house, unto the land that I will show thee.
2 And I will make of thee a great nation, and I will bless thee, and make thy name great; and be thou a blessing.
א וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-אַבְרָם, לֶךְ-לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ, אֶל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ.
ב וְאֶעֶשְׂךָ, לְגוֹי גָּדוֹל, וַאֲבָרֶכְךָ, וַאֲגַדְּלָה שְׁמֶךָ; וֶהְיֵה, בְּרָכָה.
 
 
 
3 And I will bless them that bless thee, and him that curseth thee will I curse; and in thee shall all the families of the earth be blessed.'
ג  וַאֲבָרְכָה, מְבָרְכֶיךָ, וּמְקַלֶּלְךָ, אָאֹר; וְנִבְרְכוּ בְךָ, כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה.
דבר נוסף – בספר ישעיהו פרק י"א (11) ישנו תאור של המלך האידאלי שיהיה באחרית הימים. בפסוק 2 המילים: "עליו רוח יהוה" שווה גם 356 = ברק אובמה
 
2 And the spirit of the LORD shall rest upon him, the spirit of wisdom and understanding, the spirit of counsel and might, the spirit of knowledge and of the fear of the LORD.
ב  וְנָחָה עָלָיו, רוּחַ יְהוָה--רוּחַ חָכְמָה וּבִינָה, רוּחַ עֵצָה וּגְבוּרָה, רוּחַ דַּעַת, וְיִרְאַת יְהוָה.
 
 
ודבר אחרון אומר לך, שהתהוותו של עם ישראל מתחילה עם שלושה אבות וארבע אימהות. האב הראשון הוא אברהם שנחשב כמקביל במהותו לתפילת שחרית. זו התפילה שנאמרת בבוקר, כשאדם מתעורר ליום חדש. שמך – ברק – נכתב בעברית ב-3 אותיות שאם נהפוך את הסדר של שתיים מהן, נקבל את המילה – בקר . שחר/בוקר חדש שבא לעולם.
מי יתן ויתגשמו בך כל הסימנים הללו, שבאמת נזכה איתך ביחד לתקן עוד קצת את העולם, ולהגיע – אולי לא בחיינו הנוכחיים - אבל אני בטוחה שזה יקרה – לעולם שתתקיים בו אחדות של ניגודים, עולם של אהבה ושלום, כפי שניבא ישעיהו
4 And He shall judge between the nations, and shall decide for many peoples; and they shall beat their swords into plowshares, and their spears into pruninghooks; nation shall not lift up sword against nation, neither shall they learn war any more.
ד  וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם, וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים; וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה. 
או
9 They shall not hurt nor destroy in all My holy mountain; for the earth shall be full of the knowledge of the LORD, as the waters cover the sea.
ט  לֹא-יָרֵעוּ וְלֹא-יַשְׁחִיתוּ, בְּכָל-הַר קָדְשִׁי:  כִּי-מָלְאָה הָאָרֶץ, דֵּעָה אֶת-יְהוָה, כַּמַּיִם, לַיָּם מְכַסִּים. 

    © Raanan Raz